Maritha van Amerom 2026-2027 afb 11
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 8
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 7
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 5
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 6
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 13
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 12
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 10
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 9
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 4
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 3
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 2
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 1
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 11
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 8
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 7
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 5
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 6
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 13
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 12
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 10
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 9
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 4
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 3
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 2
Maritha van Amerom 2026-2027 afb 1

Cursus De Taal van Inkt

Start: vrijdag 11 september 2026

Cursuscode: 26MvAVrO

Prijs: €430,00 voor 14 lessen

Cursusduur: 14 weken van 09:30 - 12:30 uur

Maximale groepsgrootte: 14

Niveau: Beginner en gevorderd

De les wordt gegeven door Maritha van Amerom in atelier Rodin .

De Taal van Inkt, wat doen we?

De Taal van Inkt is een 14-weekse creatieve ontdekkingstocht door één van de meest expressieve materialen: inkt. Er is voor ieders niveau individuele begeleiding en in de groep leer je van elkaar.

Inkt is nooit volledig te controleren. Soms volgt het je hand, soms neemt het zijn eigen weg. Precies dát maakt het zo spannend. In deze cursus leer je samenwerken met het medium—alsof je samen een verhaal schrijft. Onverwachte vlekken en lijnen worden geen fouten, maar onderdeel van het beeld. We gaan experimenteren met toepassing, papier en techniek. We gaan verschillende methoden beoefenen en inspiratie uit de natuur gebruiken. Cursisten kunnen ook besluiten om aan hun eigen oeuvre te werken, bijvoorbeeld bloemen, natuurtaferelen, patronen/vormen, portretten, stillevens.

Je leert:

- Verschillende technieken om met inkt te werken (penselen, pennen, verdunnen, lagen, gebaar en flow)

- Vorm, gezicht en expressie vast te leggen met inkt.

- Vrijer en zelfverzekerder te tekenen

- Je eigen beeldtaal en stijl te ontdekken

Lesopbouw

Basisopdrachten, individuele begeleiding

De Taal van Inkt, wat heb je nodig voor deze cursus?

Zelf meenemen:

- Inkt: zwart om te starten, plus twee kleuren naar eigen keuze (bijv. blauw, burnt umber, geel of rood

- Penselen (verschillende groottes)

- Pennen geschikt voor inkt (bijv. kroontjespen of watervaste fineliner)

- Papier geschikt voor inkt (glad en/of mixed media)

- Een schetsboek, A3, mixed media papier

- Oude doek of keukenpapier

Een uitgebreide materialenlijst volgt vooraf.

Docent Maritha van Amerom

Maritha is psycholoog, professioneel kunstenaar en docent. Ze heeft een master in psychologie en uitgebreide opleiding in beeldende kunst, waaronder tekenen, grafiek, schilderen, fotografie, sieradenontwerp en beeldhouwen.

Ze komt oorspronkelijk uit Zuid-Afrika, waar ze figuurtekenen doceerde aan de Stellenbosch Academy of Art, kunstcurricula ontwikkelde en creativiteitsworkshops gaf. Ze was medeoprichter van de Somerset West Life Drawing Group (Kaapstad), waar kunstenaars van verschillende niveaus samenkwamen voor intensieve tekensessies.

Haar werk is gepubliceerd in kunsttijdschriften en maakt deel uit van collecties wereldwijd.

Als psycholoog én kunstenaar begrijpt Maritha zowel het creatieve proces als de mentale blokkades die kunnen ontstaan. Haar lessen combineren structuur met vrijheid, verdieping met speelsheid.

“Ik geloof dat iedereen zijn creativiteit kan ontdekken. Een veilige ruimte creëren waarin experimenteren en het vinden van je eigen stem centraal staan, is voor mij essentieel.”

Inkt is haar favoriete medium—omdat het, net als het leven, soms onverwachte wendingen neemt. En juist daar begint het echte werk.

Voor meer informatie over Maritha zie haar docentenpagina op onze site en haar website.

Inschrijfcode verplicht

Wij bieden op dit moment onze huidige cursisten de mogelijkheid om met voorrang in te schrijven voor de cursussen van ons nieuwe seizoen. Deze cursisten hebben van hun docent daartoe een 'inschrijfcode' ontvangen die zij hier kunnen invullen.

Vanaf vrijdag 17 mei 2025 kan iederéén zich weer inschrijven voor een van de cursussen van de Gooise Academie. We verwelkomen je graag op een van onze cursussen!



Heb je administratieve vragen over de cursus, stuur dan een e-mail naar administratie@gooiseacademie.nl.

Heb je inhoudelijke vragen over de cursus, neem dan contact op met de docent.

Zie ook de veelgestelde vragen - FAQ

  • Deel deze pagina: