Cursist Petra Boshart
Petra Boshart kunstwerk
Cursist Petra Boshart
Petra Boshart kunstwerk

Cursus Boetseren en beeldhouwen

Start: maandag 8 september 2025

Cursuscode: 25PBMaO

Prijs: €860,00 voor 30 lessen

Cursusduur: 30 weken van 09:30 - 12:30 uur

Maximale groepsgrootte: 15

Niveau: Beginner en gevorderd

De les wordt gegeven door Petra Boshart in atelier Rodin / Zadkine .

Op de maandagochtend geeft steenbeeldhouwer Petra Boshart les in verschillende principes van beeldend vormen.

Kernwoorden: steen, klei, was, assemblages, experimenteren, ontdekken, verbazen, vrij werken, thema’s.

'Boetseren en beeldhouwen’, wat leer je in deze cursus?

We onderzoeken verschillende vormprincipes, materialen en technieken om tot een eigen beeldtaal te komen. Wat zijn je inspiratiebronnen, hoe geef je inhoud aan een beeld?

De nadruk van de cursus ligt op individuele begeleiding, zo krijgt iedere deelnemer begeleiding, die bij haar/hem past.

Lesopbouw

De lesopbouw wordt gekenmerkt door inleidingen, basisopdrachten, eigen inbreng en individuele begeleiding.


'Boetseren en beeldhouwen op maandagochtend', wat heb je nodig voor de cursus?

Deze cursus is een ontdekkingsreis door de mogelijkheden die vorm, materiaal en idee bieden.

We werken af en toe als groep met een thema. Dat kan modelboetseren zijn, een armatuur maken maar ook een experiment met karton assemblages.

Je kan hier helemaal je eigen idee uitvoeren, en daarnaast bijvoorbeeld deelnemen aan groepsinstructies steenbewerking.

Er is ruimte om te werken in verschillende materialen, zoals klei, boetseerwas en steen.

Klei zit bij de cursus inbegrepen. Afbakken gebeurt op de Academie tegen een kleine vergoeding.

Docent Petra Boshart

Petra Boshart is de 4e generatie uit een familie van steenhouwers.
Ze is afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Vorming en heeft een ruime leservaring.

  • 10 jaar Kreatieve educatie, Amsterdam
  • 20 jaar Keramiek Fluxus, Zaandam
  • 20 jaar beeldhouwles in eigen atelier

Petra heeft deelgenomen aan 7 internationale steen symposia.
In 1985 startte ze haar beroepspraktijk en exposeert sindsdien bij diverse galeries en beeldentuinen. Haar werk is permanent te zien bij Het Depot in Wageningen.

Meer informatie over de cursussen beeldhouwen, boetseren en keramiek

Inschrijfcode verplicht

Wij bieden op dit moment onze huidige cursisten de mogelijkheid om met voorrang in te schrijven voor de cursussen van ons nieuwe seizoen. Deze cursisten hebben van hun docent daartoe een 'inschrijfcode' ontvangen die zij hier kunnen invullen.

Vanaf vrijdag 17 mei 2025 kan iederéén zich weer inschrijven voor een van de cursussen van de Gooise Academie. We verwelkomen je graag op een van onze cursussen!



Heb je administratieve vragen over de cursus, stuur dan een e-mail naar administratie@gooiseacademie.nl.

Heb je inhoudelijke vragen over de cursus, neem dan contact op met de docent.

Zie ook de veelgestelde vragen - FAQ

  • Deel deze pagina: