Eugenie Keizer 2026-2027 afb 1
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 2
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 3
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 4
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 1
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 2
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 3
Eugenie Keizer 2026-2027 afb 4

Keramiek – Creatief vanuit Techniek

Startmogelijkheden:

  • dinsdag 8 september 2026: 13:30 - 16:30 uur
  • dinsdag 12 januari 2027: 13:30 - 16:30 uur

Cursuscode: 26EKDiM

Prijs: vanaf €465,00 voor 14 lessen

Cursusduur: 14 weken van 13:30 - 16:30 uur

Maximale groepsgrootte: 12

Niveau: Beginner en gevorderd

De les wordt gegeven door Eugenie Keizer in atelier Hamdorff .

Keramiek – Creatief vanuit Techniek, wat doen we?

Van klei kan heel veel gemaakt worden. Van gebruiksgoed tot (abstract) object. In deze cursus krijg je technieken aangereikt waarmee je jouw beeld of object (hol) kunt opbouwen. En om je werk nog een eigen uitstraling te geven, krijg je ook les in het decoreren. Iedere cursist krijgt individuele begeleiding om iets moois te kunnen maken.

Door middel van inspirerende opdrachten kom je al snel tot een mooi resultaat van gebruiksgoed tot (abstract) object.

Lesopbouw

- Voor beginners: gestructureerde lessen, groepsopdrachten, individuele begeleiding

- Voor gevorderden: individuele begeleiding bij uitvoer eigen ontwerp

- Voor iedereen: inleidingen theorie, praktijk en basisopdrachten

- Deelprojecten over meerdere lessen verspreid

Keramiek – Creatief vanuit Techniek, wat heb je nodig voor de cursus?

In de cursus wordt gewerkt met witte klei, kleislib en keramische pigmenten. De werkstukken kunnen worden afgewerkt met een transparant glazuur. Deze materialen zijn inbegrepen in de materiaalkosten (€ 10,00 p.p.) Wil je andere glazuren gebruiken dan schaf je die (in overleg met de docent) zelf aan. Voorafgaand aan de start van de cursus krijg je een lijstje voor het aanschaffen van een aantal eigen keramiekgereedschappen.

Docent Eugenie Keizer

In 2020 heeft Eugenie de driejarige Nederlandse Keramiek Opleiding in Gouda afgerond. Daarna heeft ze het extra leerjaar handvormen en draaien gedaan. Bij het handvormen lag de nadruk op het verder ontwikkelen van eigen beeldtaal.

Cursisten wil Eugenie graag meegeven dat het werken met klei op een plezierige en vrije manier kan.

Door het aanleren van technieken ervaren de cursisten wat klei “aankan”, en hoe daaraan vorm te geven. Techniek, proces én eigen creativiteit. Deze uitdaging wil ik graag met mijn cursisten aangaan.

Meer informatie over de cursussen beeldhouwen, boetseren en keramiek.

Voor meer informatie over Eugenie Keizer, zie haar website.


Inschrijfcode verplicht

Wij bieden op dit moment onze huidige cursisten de mogelijkheid om met voorrang in te schrijven voor de cursussen van ons nieuwe seizoen. Deze cursisten hebben van hun docent daartoe een 'inschrijfcode' ontvangen die zij hier kunnen invullen.

Vanaf vrijdag 17 mei 2025 kan iederéén zich weer inschrijven voor een van de cursussen van de Gooise Academie. We verwelkomen je graag op een van onze cursussen!



Heb je administratieve vragen over de cursus, stuur dan een e-mail naar administratie@gooiseacademie.nl.

Heb je inhoudelijke vragen over de cursus, neem dan contact op met de docent.

Zie ook de veelgestelde vragen - FAQ

  • Deel deze pagina: